Kolegium Sędziów PZT

ul. Konduktorska 4/10
00-775 Warszawa

E-mail: sedziowie@sedziowiepzt.pl
Numer konta: Bank Pekao S.A. 61 1240 1037 1111 0011 1172 8904
Zaplanowane szkolenia

AKTUALNOŚCI >> Nowi Sędziowie Związkowi PZT!

Z radością informujemy, że nasza koleżanka, Katarzyna Radwan-Cho, po corocznym spotkaniu International Recertification Meeting, otrzymała uprawnienia Gold Badge Chair Umpire! Tym samym Kasia, jako pierwsza polska sędzia, dołączyła do grona arbitrów z najwyższymi możliwymi uprawnieniami na świecie.

Kasia urodziła się w jednym z najstarszych polskich miast, Poznaniu. Przygodę z sędziowaniem rozpoczęła w 2006 roku, mając zaledwie 16 lat i wciąż będąc aktywną zawodniczką sekcji tenisowej AZS Poznań. Podążając za starszym bratem, pracę w charakterze sędziego rozpoczęła od turniejów lokalnych, debiutując jako sędzia liniowa na imprezie rangi ATP Challenger w Poznaniu. Do grona sędziów międzynarodowych Kasia dołączyła w roku 2013, kiedy to z wynikiem pozytywnym ukończyła szkołę ITF Level 2 w fińskiej miejscowości Vierumaki. Niecałe trzy lata później zdobyła uprawnienia ITF Bronze Badge na szkoleniu w Wiedniu, a pod koniec 2016 roku została zaproszona do ITF Grand Slam Development Team. W 2018 roku Kasi została przyznana Srebrna Blaszka.

Kasia pracuje na turniejach tenisowych najwyższej rangi, dwukrotnie uczestniczyła także w igrzyskach olimpijskich. Jako sędzia główna poprowadziła m. in. finał juniorskiego Australian Open czy ćwierćfinał gry pojedynczej kobiet podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ponadto jest ambasadorką międzynarodowej inicjatywy ITF Advantage All, której celem jest osiągnięcie równouprawnienia kobiet i mężczyzn w sporcie. Kasia przez wiele lat była także członkiem Prezydium Kolegium Sędziów PZT. Do dziś działa na rzecz rozwoju sędziów w Polsce oraz za granicą.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzisiaj jest wtorek, 28 czerwiec 2022.

Urodziny obchodzą: Urszula Broda, Piotr Salwin
Statystyki sędziów